You are currently viewing Metody przedłużania włosów — jak wybrać najlepszą dla siebie
Hairdresser washing head her client. Woman in a hair salon

Metody przedłużania włosów — jak wybrać najlepszą dla siebie

Marzysz o długich, gęstych i pięknych włosach, ale przeraża Cię perspektywa wieloletniego czekania aż Twoje marzenie się ziści.

A może jest ono wręcz niemożliwe do spełnienia, gdyż Twoje włosy są słabe, rzadkie a kosztowne i długotrwałe kuracje nie przynoszą efektu.

Na szczęście współczesny świat oferuje niemalże natychmiastowe rozwiązanie o niesamowitym efekcie. O czym mowa? O przedłużaniu i zagęszczaniu włosów.

Na czym polega przedłużanie i zagęszczanie włosów z użyciem naturalnych pasm i jak wybrać najlepszą dla siebie metodę opisujemy poniżej.

W artykule odpowiemy na główne pytania:

  • Jakie są najpopularniejsze metody przedłużania włosów.
  • Jaki wpływ na własne włosy ma zabieg doczepiania włosów.
  • Jak wybrać najlepszą dla siebie metodę hair extension.
  • Jak pielęgnować doczepiane włosy.

Metody przedłużania włosów, po które najchętniej sięgają kobiety

Styliści fryzur oferują szereg metod dzięki, którym Twoje włosy nabiorą objętości i pożądanej długość. Wśród najbardziej popularnych wyróżniamy:

Keratynowe przedłużanie i zagęszczanie włosów

Jest to sposób łącznia włosów przy użyciu spojenia keratynowego. Pasma doczepianych włosów ze specjalnie przygotowanymi końcówkami łączy się z włosami klientki przy pomocy zgrzewarki lub pistoletu z keratynowym wkładem. Jest to metoda „na ciepło”, przy której używa się temperatury w zakresie od 100 do 200 ºC, dopasowanej odpowiednio do kondycji i rodzaju włosów. Choć użycie wysokiej temperatury wywołuje negatywne skojarzenie, jest to metoda pod tym względem bezpieczna. Dla przykładu prostownice, które wiele kobiet używa nawet codziennie nagrzewają się do ponad 200 ºC.

Włosy zagęszczone i przedłużone metodą keratynową należy zdjąć po pojawieniu się odrostu, czyli po około 3 – 4 miesiącach, przy użyciu dedykowanego do tego zabiegu removera. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji podczas użytkowania, włosy można założyć ponownie.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą laserową lub ultradźwiękami

To bardzo precyzyjne metody, dzięki którym połączenie włosów jest praktycznie niewidoczne. Polecane szczególnie osobom, które nie mogą skorzystać z innych metod ze względu na alergie, czy bardzo krótkie i cienkie włosy. Zarówno metoda przy użyciu ultradźwięków („na zimno”), jak i lasera nie obciąża naturalnych włosów klientki i sprawia, że nową pełną objętości fryzurą można się cieszyć nawet do 6 miesięcy, nie ograniczając swojej codzienności, ani aktywności fizycznej.

Tulejki, mikro i nanoringi to też dobry wybór

Ta metoda charakteryzuje się użyciem metalowych tulejek lub obrączek, które zaciska się na włosach klientki wraz z doczepianym pasemkiem. Efekt zależnie od szybkości wzrostu włosa utrzymuje się przez okres około 2 – 3 miesięcy. Obie metody są skuteczne a ich plusem jest brak oddziaływania wysokich temperatur. Do minusów można zaliczyć możliwość wywołania alergii na metal, z którego wykonany jest ring lub tulejka. Przy korekcie doczepiane włosy mogą zostać wykorzystane kolejny raz.

Metoda kanapkowa „tape on”

Włosy doczepiane osadzone są na silikonowych niewidocznych taśmach, które przy pomocy specjalnego kleju warstwowo umieszcza się w poziomie, stąd nazwa metoda kanapkowa. Taśmy są bardzo delikatne i wręcz niewyczuwalne na głowie. Metoda tape on daje naturalny efekt przedłużenia włosów, utrzymujący się nawet do 4 miesięcy. Jej dużą zaletą jest przystępna cena i krótki czas wykonywania zabiegu oraz korekty.

Metoda „clip in” – szybko i efektownie

Przedłużanie i zagęszczanie włosów tym sposobem polega na wpięciu we włosy za pomocą specjalnych spinek włosów wszytych na taśmę. Bardzo dużą zaletą tej metody jest szybki efekt, szczególnie gdy zależy nam na okazjonalnym zagęszczeniu lub przedłużeniu włosów. To spektakularna zmiana bez użycia profesjonalnych narzędzi, preparatów i wysokich temperatur.

Jak przedłużenie i zgęszczenie wpływa na włosy

Z pewnością należy zdać sobie sprawę z tego, że cebulki włosa zostają obciążone, jednak przy profesjonalnym wykonaniu przedłużania włosów, dobraniu przez stylistę najlepszej metody do rodzaju i kondycji naszych włosów oraz trybu życia, ryzyko uszczerbku można zminimalizować.

Warto zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry głowy oraz dietę, która od wewnątrz wzmocni cebulki włosa.

Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo samego zabiegu nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania, tym bardziej że wybór metod jest tak duży, że nawet w przypadku alergii na metale, mamy wiele alternatyw. Zabiegi mające na celu nadanie objętości naszej fryzurze wykonane przez profesjonalistę zawsze będą bezpieczne i bezbolesne. Stosując się do wskazówek dotyczących pielęgnacji możemy cieszyć piękną fryzurą przez długi czas.

Jaką metodę wybrać

Tak naprawdę, jeżeli zależy nam na długotrwałym i pięknym efekcie, warto skorzystać z porady stylisty. To on oceniając stan naszych włosów dobierze najlepszą dla nich metodę, dzięki której uzyskamy pożądany rezultat. Warto również zastanowić się jakiego typu fryzurę preferujemy i jaki wpływ doczepiane włosy będą miały na naszą aktywność. Dzięki temu łatwiej będzie nam wybrać sposób zagęszczenia i przedłużenia włosów niekolidujący z naszą codziennością.

Jak pielęgnować włosy po zabiegu hair extension

Pielęgnacja doczepionych włosów naturalnych, jak już wspomnieliśmy, nie wymaga wielkiego wysiłku, ważne, aby kierować się zaleceniami stylisty. Z pewnością należy pamiętać o intensywnym odżywianiu i nawilżaniu doczepionych pasm, używać dedykowanych szczotek, np. z włosiem dzika i nie naciągać zbyt mocno włosów podczas stylizacji — dzięki temu długo nam posłużą, a nasza fryzura będzie piękna i naturalna.