You are currently viewing Jak wybrać odpowiednie włosy do przedłużania — praktyczny przewodnik
Hairdresser washing head her client. Woman in a hair salon

Jak wybrać odpowiednie włosy do przedłużania — praktyczny przewodnik

Decydując się na przedłużenie i zagęszczenie włosów, czyli zabieg hair extension, stajesz przed wieloma wyborami. Zatopiona w czeluściach internetu, błądzisz w poszukiwaniu odpowiedzi. Przytłoczona nadmiarem informacji na temat przedłużania włosów zamykasz przeglądarkę z poczuciem, że wciąż masz więcej pytań niż odpowiedzi.

Spokojnie! Aby ułatwić Ci podjęcie decyzji, stworzyliśmy mini poradnik, który pomoże znaleźć Ci najważniejsze odpowiedzi na nurtujące Cię pytania.

Znajdziesz w nim informacje:

 • Jak osiągnąć naturalny efekt zagęszczenia i przedłużenia włosów dzięki włosom naturalnym.
 • Metoda, długość, kolor — jak wybrać najlepsze naturalne włosy dla siebie.
 • Żywotność doczepianych włosów — jak o nie dbać, aby cieszyć się piękną fryzurą długi czas.

Natura — sprzymierzeniec w sięganiu po marzenia

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów włosów do przedłużania. Główny podział to włosy naturalne i syntetyczne. I w tym momencie możemy zatrzymać się na chwilę.

Każdej z nas zależy na tym, aby fryzura była:

 • zarówna piękna, jak i praktyczna,
 • łatwa w stylizacji,
 • najmniej kłopotliwa w pielęgnacji

po zabiegu przedłużenia i zagęszczania włosów.

Te wszystkie warunki idealnym spełniają włosy naturalne, gdyż włosy syntetyczne to włosy sztuczne, które nigdy nie będę miały właściwości włosa naturalnego i nienaturalny plastikowy blask.

Dlaczego włosy naturalne są najlepszym wyborem? Ponieważ podczas użytkowania, będą się zachowywały tak, jak Twoje naturalne włosy. To włosy, które rosły tak, jak Twoje i były w naturalny sposób odżywiane, co wpłynęło na ich strukturę, miękkość i wytrzymałość. Ich właściwości się nie zmienią, nie stracą naturalnej struktury włosów prostych, falowanych czy kręconych.

Podczas użytkowania:

 • Zachowają swój blask i piękno przez długie miesiące.
 • Będą łatwo wchłaniały wartości odżywcze, dzięki czemu nie staną się matowe i szorstkie, a tym samym nie będą odróżniały się od innych pasm.

Gdy jesteśmy już przy naturalnych włosach warto przyjrzeć się nad kolejnej kwestii:

Rodzaje naturalnego włosa do doczepiania

Ze względu na idealne dopasowanie do włosów Polek pod względem struktury, koloru i właściwości mamy do dyspozycji:

 • włosy słowiańskie — o bardzo wysokiej jakości, ale również w bardzo wysokiej cenie ze względu na małą dostępność
 • włosy europejskie —w dość przystępnej cenie, ale o wiele niższej jakość, szczególnie ze względu na brak kompletnej łuski, co negatywnie wpływa na ich wygląd, nastręcza kłopotów w pielęgnacji oraz sprawia, że odznaczają się krótką żywotnością
 • włosy rosyjskie —o bardzo wysokiej jakości włosów słowiańskich, jednak ze względu na większą dostępność w są przystępniejszej niższej cenie. Włos rosyjski to włos REMY z pełną łuską, ułożony zgodnie z kierunkiem jej wzrostu, co powoduje, że włosy się nie plączą oraz nie puszą. Dodatkowo klasa virgin mówi nam o tym, że nie były one wcześniej poddawane żadnym zabiegom fryzjerskim, co gwarantuje ich najwyższą jakość i zachowanie właściwości, struktury, piękna i miękkości przed cały czas użytkowania.

Więcej o rodzajach naturalnych włosów przeczytasz w naszym blogu (link)

Na rynku dostępne są również włosy indyjskie i azjatyckie, jednak są one całkowite różne od włosów Europejek i rodzimych Słowianek pod względem struktury oraz właściwości i nie zawsze stanowią dobre rozwiązanie.

Gdy już wiesz, jakie włosy doczepiane wybierzesz, warto przyjrzeć się kilku istotnym szczegółom.

Najlepszy wybór dla Ciebie, czyli kilka słów o metodzie, długości i kolorze

Jest wiele metod przedłużania i zagęszczania włosów (więcej przeczytasz na ten temat na naszym blogu) wybór podyktowany jest wieloma czynnikami. Poniżej pokrótce opowiemy o najczęściej wybieranych metodach i ich cechach.

 • Metoda keratynowa — polega na połączeniu doczepianych pasm z naturalnymi włosami za pomocą keratyny podgrzanej do dość wysokiej temperatury. Spojenie jest trwałe, a ze względu na to, że keratyna jest naturalnym budulcem włosów nie wpływa niekorzystnie na jego strukturę.
 • Metoda przy użyciu tulejek, ringów i nanoringów — metoda, przy której nie używa się wysokiej temperatury, a pasmo włosów doczepia się poprzez zaciśnięcie tulejki lub ringu jednocześnie na włosach naturalnych i doczepianych.
 • Metoda kanapkowa tape on — włosy przeznaczone do doczepienia przyklejone są na sylikonowej, przeźroczystej taśmie, którą następnie umieszcza się na paśmie naturalnych włosów.

Spektakularny efekt pięknych długich włosów, czy zachwycająca objętość?

Wszystko zależy od preferencji oraz rodzaju i kondycji Twoich włosów. Długie pasma są cięższe, przez co bardziej obciążają naturalne włosy, ale dzięki nim można uzyskać niesamowity efekt. Krótsze doczepy nadają fryzurze gęstości i naturalnego wyglądu, są również lżejsze, co ma istotne znaczenie w przypadku bardzo delikatnych własnych włosów.

Idealny kolor

Naturalne włosy rosyjskie używane w zabiegach hair extension nadają się do farbowania, dzięki temu wybór odpowiedniego koloru, a następnie dostosowanie jego odcienia przez stylistę nie stanowi problemu. W naszej ofercie znajdziesz również całą gamę pięknych blondów — rozjaśnionych włosów rosyjskich — najwyższej jakości z zachowaną strukturą włosa i pełnią jego właściwości.

Aby nadać swojej fryzurze objętości i spełnić marzenie o pięknych, miękkich, zdrowych i lśniących włosach z idealnie dopasowaną strukturą włosa prostego, falowanego lub kręconego wybierz rosyjskie włosy naturalne Orange Hair Line.