Najdłuższe włosy naturalne w Polsce!

W ostatnim poście zamieściliśmy informację na temat najdłuższych włosów na świecie. Nadszedł czas aby przedstawić Wam polskie rekordy w tej kategorii.

Do 2005 roku posiadaczką najdłuższych włosów w Polsce była Wioletta Graboś-Pawełczyk z Warszawy, urodzona w 1970 roku.  W 2003 roku jej naturalne włosy osiągnęły długość  243 cm! Tym samym ustanowiły rekord w Polsce w tej kategorii.

Nie trzeba było długo czekać by do Pani Wioletty odezwali się znani fryzjerzy. Jeden z nich podjął się ułożenia najwyższego w dziejach Polski koku o wysokości 97 cm.

Sama zainteresowana przyznała, że pielęgnacja tak długich kosmyków wymaga wiele zaangażowania i cierpliwości. Zajmowało to około 2 godzin!

W 2005 roku po 29 latach nieustannego zapuszczania, Pani Wioletta zdecydowała się pozbyć swoich naturalnych włosów. Skrócenia dokonali warszawscy fryzjerzy 18 listopada. Wszystko miało miejsce na oczach publiczności w trakcie wystawy SUREXPO.

Obecnie wszyscy zachwycają się naturalnymi włosami Dobrawy Rutkowskiej z Łodzi. Sięgają one do kolan i aktualnie mierzą 120 cm! Nie ma informacji czy są to rzeczywiście obecnie najdłuższe włosy w Polsce, jednak śmiało można stwierdzić, że jedne z najpiękniejszych.

Według wierzeń Indian włosy są źródłem mocy i siły. W ich kręgach panuje przekonanie, że właśnie w nich umiejscowiona jest dusza.

Zgadzacie się z tym?

Leave A Reply

*

CAPTCHA