Jak dbać o włosy

Po zimie nasze włosy, zarówno naturalne jak i farbowane, są często przesuszone i matowe. Żeby nadać im blasku na wiosnę, warto poznać tajniki pielęgnacji, które pomogą nam szybko je zregenerować.

Podstawa to oczywiście odpowiednia dieta. Nasze włosy dość szybko reagują na złe nawyki żywieniowe i stres. Warto więc zadbać o to, by dostarczać im witamin z grupy B, w którą bogate jest pełnoziarniste pieczywo i kiełki, jak również A i D, których dostarczają nam między innymi jajka i świeże warzywa.

Ważnym etapem jest także właściwe mycie. Zanim nałożymy szampon, włosy powinny być odpowiednio wypłukane. Aby uniknąć poplątanych kosmyków należy myć je bardzo delikatnie. Jeśli chcemy sprawić aby były wyraźnie mocniejsze i lśniące, warto raz w tygodniu stosować płukankę stworzoną z przegotowanej i przestudzonej wody (litr) z dodatkiem 2 łyżek octu jabłkowego.

Stosowanie odżywek i masek jest bardzo wskazane dla posiadaczek szczególnie długich włosów. Aby uniknąć podrażnień, nakładamy je kilka centymetrów od nasady i owijamy głowę ciepłym ręcznikiem bądź folią spożywczą. Po 25 minutach dokładnie je spłukujemy.

Warto również pamiętać o tym by unikać ciasnego związywania włosów gumką. Wszelkie szarpanie delikatnych włókien osłabia i uszkadza ich strukturę.

Jeśli będziemy pamiętać o odpowiedniej diecie i stosować dobre kosmetyki już niedługo kosmyki odżyją i w lecie będziemy mogły poszczycić się gładkimi, odżywionymi i lśniącymi, najlepszymi włosami!

 

Leave A Reply

*

CAPTCHA